W związku z rozpoczęciem realizacji projektu pn.: "Wdrożenie systemu zarządzania jakością powietrza w samorządach województwa opolskiego" (LIFE_AQP_OPOLSKIE_2019.PL
– LIFE19 GIE/PL/000398) finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu LIFE oraz współfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki
Wodnej jest konieczne przeprowadzenie analizy umożliwiającej wyjściową diagnozę stanu świadomości społecznej mieszkańców w dziedzinie jakości powietrza, w szczególności w zakresie
problemu niskiej emisji, która będzie stanowić źródło danych o aktualnym poziomie świadomości ekologicznej mieszkańców gmin województwa opolskiego. Następnie pod koniec realizacji
projektu (3 kwartał 2022) konieczne będzie przeprowadzenie kolejnego badania, które pozwoli przeanalizować i ocenić poziom świadomości społecznej w analizowanym obszarze oraz
określić poziom potencjalnego wzrostu świadomości i gotowości do zmiany mieszkańców.
Przeprowadzone badanie będzie stanowiło narzędzie do oceny wpływu niektórych działań przeprowadzonych w ramach projektu (w tym działań o charterze informacyjnym) na świadomość społeczną.
Etapy realizacji zamówienia:
- I etap zadania – opracowanie narzędzia badawczego – kwestionariusza ankiety, przeprowadzenie badania ex-ante świadomości mieszkańców województwa opolskiego oraz przygotowanie i opracowanie raportu (przygotowany raport będzie musiał być opracowany zgodnie ze standardami dostępności) – 31 maja 2021 r,
- II etap zadania – dopracowanie narzędzia badawczego na bazie wcześniej przygotowanego w ramach etapu I, przeprowadzenie ponowne badania świadomości społecznej oraz przygotowanie drugiego raportu (przygotowany raport będzie musiał być opracowany zgodnie ze standardami dostępności) – 3 kwartał 2022 r.
Przedmiotem zamówienia jest:
- Opracowanie metodologii badania, określenie próby badawczej oraz sposobu dotarcia do respondentów, tak aby zapewnić udział respondentów z różnych grup, w szczególności zapewnić, że zebrane dane pozwolą na analizę świadomości społecznej wśród mieszkańców, stanowiących grupę osób ubogich energetycznie.
- Opracowanie narzędzia badawczego – kwestionariusza ankiety, w celu zbadania świadomości społecznej problemu niskiej emisji (np. oddziaływania niskiej emisji na zdrowie, gotowości do wymiany źródła ogrzewania na bardziej ekologiczne, gotowości do zmiany postaw, obniżenia zużycia energii).
- Przeprowadzenia badania świadomości mieszkańców województwa opolskiego. Przy realizacji wywiadów kwestionariuszowych zakładane jest zastosowanie metody mixed-mode. W pierwszej kolejności wymagany przy realizacji badania jest wywiad telefoniczny (CATI), a następnie ankieta internetowa (CAWI) - badanie zostanie wykonane na próbie 1000 mieszkańców.
- Przygotowanie i opracowanie raportu zawierającego rekomendacje dotyczące propozycji technik i metod do zastosowania w ramach przeprowadzanych w projekcie działań o charakterze edukacyjno-informacyjnym - należy przygotować 5 egzemplarzy raportu, oprawionych w sposób trwały, w formacie A4, wydruk dwustronny, kolorowy na papierze ekologicznym pochodzącym z recyklingu oraz 1 szt. CD/DVD wraz z wersją elektroniczną dokumentu w plikach z możliwością edycji (przygotowany raport będzie musiał być opracowany zgodnie ze standardami dostępności). Dodatkowo 1 egzemplarz ostatecznego raportu ex-ante musi zostać przekazany w wersji papierowej (wydruk dwustronny, kolorowy, na papierze ekologicznym, zwarty i podpisany przez Wykonawcę i autora / autorów analizy).
- Opracowanie na bazie wcześniej przygotowanego narzędzia badawczego kwestionariusza, który posłuży do wykonania badania świadomości w ramach etapu II.
- Przeprowadzenia badania świadomości mieszkańców województwa opolskiego oraz ocena zmiany poziomu świadomości wśród mieszkańców. Przy realizacji wywiadów kwestionariuszowych, tak jak przy analizie ex-ante, zakładane jest zastosowanie metody mixed-mode. W pierwszej kolejności wymagany przy realizacji badania jest wywiad telefoniczny (CATI), a następnie ankieta internetowa (CAWI) - badanie zostanie wykonane na próbie 1000 mieszkańców. Ze względu na cel analizy badania nie należy wykonywać jako badania panelowego, ponieważ istniałoby ryzyko zaburzenia wyników i pomiaru zmiany świadomości wywołanej samym narzędziem badawczym.
- Przygotowanie i opracowanie raportu (przygotowany raport będzie musiał być opracowany zgodnie ze standardami dostępności) zawierającego analizę zmiany poziomu świadomości społecznej w wyniku przeprowadzonych w projekcie działań, mających na celu wzrost świadomości mieszkańców w dziedzinie jakości powietrza - należy przygotować 5 egzemplarzy raportu, oprawionych w sposób trwały, w formacie A4, wydruk na papierze ekologicznym pochodzącym z recyklingu oraz 10 szt. CD/DVD wraz z wersją elektroniczną dokumentu w plikach z możliwością edycji. Dodatkowo 1 egzemplarz ostatecznego raportu musi zostać przekazany w wersji papierowej (wydruk dwustronny, kolorowy, na papierze ekologicznym, zwarty i podpisany przez Wykonawcę i autora / autorów analizy).
Zakres analizy:
- Aktualny stan świadomości społecznej mieszkańców w dziedzinie problemu niskiej emisji (np. oddziaływania niskiej emisji na zdrowie, świadomość w zakresie faktycznego stanu jakości powietrza w województwie opolskim oraz w gminie, w której zamieszkuje respondent, wiedza w zakresie istniejących możliwości finansowania termomodernizacji oraz wymiany źródeł ciepła, wiedza w obszarze źródeł niskiej emisji, wiedza w zakresie opracowywanego w województwie opolskim programu ochrony powietrza, wiedza w zakresie sposobów i metod obniżenia zużycia energii, oraz wpływu obniżonego zużycia energii na jakość powietrza, wiedza na temat możliwości śledzenia oraz zainteresowanie monitoringu jakości powietrza).
- Ocena postawy mieszkańców województwa opolskiego w zakresie np.: gotowości do wymiany źródła ogrzewania na bardziej ekologiczne, gotowości do zmiany postaw, gotowości podjęcia działań w celu obniżenia zużycia energii – w ramach badania zakłada się przeanalizowanie postawy mieszkańców również pod kątem rozróżnienia poziomu zaangażowania (deklaratywny / faktyczny).
Szczegóły dotyczące badania oraz wymogów znajdują się w załączonym dokumencie pn.: Zapytanie ofertowe Badanie świadomości.
Uprzejmie proszę o przesłanie oferty do dnia
26 lutego 2021 r. na adres mailowy: dos@opolskie.pl (mailto:dos@opolskie.pl)
UWAGA: w związku zapytaniem (Zestaw nr 7) Zamawiający przychylił się do prośby i t
ermin składania ofert został przedłużony do 1 marca 2021 r.
W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z Panią Katarzyną Jasińską nr tel. 77/4483229.
Jednocześnie informuję:
- W celu zapewnienia porównywalności wszystkich ofert, Zamawiający zastrzega sobie prawo do skontaktowania się z właściwymi Oferentami (Wykonawcami) w celu uzupełnienia lub doprecyzowania ofert.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybraną ofertę.
- Zapytanie ofertowe (ogłoszenie) nie stanowi oferty w myśl art. 66 Kodeksu Cywilnego, jak również nie jest zamówieniem w rozumieniu Ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019, z 2020 r. poz. 288 z późn. zm.).
- Zapytanie ofertowe (ogłoszenie) nie kształtuje zobowiązania po stronie Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z zamówienia bez wyboru którejkolwiek ze złożonych ofert.
- Zamawiający zastrzega, że całościowa oferowana cena stanowi informację publiczną w rozumieniu Ustawy o dostępie do informacji publicznej i w przypadku zastrzeżenia jej przez Oferenta (Wykonawcę) jako tajemnicy przedsiębiorstwa, jego oferta zostanie odrzucona.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zakresu zamówienia w przypadku, gdy kwota ofert przekroczy kwotę zaplanowaną na zamówienie.
INFORMACJA O WYBORZE OFERTY
W wyznaczonym terminie wpłynęło siedem (7) ofert:
- Atmoterm SA - termin złożenia oferty: 24.02.2021 r. godz. 11:41 (drogą elektroniczną);
- Openfield Sp. z o. o. - termin złożenia oferty: 01.03.2021 r. godz. 13:09 (drogą elektroniczną);
- Konsorcjum Flow Nauka Sp. z o. o. i Flow Devs Sp. z o.o. - termin złożenia oferty: 01.03.2021 r. godz. 15:49 (drogą elektroniczną);
- Quality Watch Sp. z o. o. - termin złożenia oferty: 01.03.2021 r. godz. 16:30 (drogą elektroniczną);
- Danae Sp. z o. o. - termin złożenia oferty: 01.03.2021 r. godz. 20:42 (drogą elektroniczną);
- EU-CONSULT Sp. z o. o. - termin złożenia oferty: 01.03.2021 r. godz. 21:49 (drogą elektroniczną);
- Grupa BST Sp. z o.o. - termin złożenia oferty: 01.03.2021 r. godz. 17:04 (drogą elektroniczną).
Oferta nr 2 nie spełniła warunku określonego w ogłoszeniu w zakresie dysponowania osobami skierowanymi przez Wykonawcę do realizacji zamówienia. W przedstawionym przez Oferenta wykazie osób wskazano tylko dwie osoby jako członków zespołu badawczego.
Pozostałe oferty spełniły wszystkie warunki.
Wybrana oferta:
Grupa BST Sp. z o.o.
ul. Mieczyków 12, 40-748 Katowice
telefon: +48 32 722 84 54
e-mail: biuro@grupabst.pl
Uzasadnienie:
Oferta uzyskała największą ilość punktów wg ustalonego kryterium wyboru ofert, a tym samym Grupa BST Sp. z o.o. została wybrana na Wykonawcę usługi.
Data ważności: | 01.03.2021 |
---|
Osoba odpowiedzialna: | Manfred Grabelus - Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska |
---|
Typ: | Zakupy Program LIFE |
---|
Załączniki
Metryczka
Dokument wytworzył: | Manfred Grabelus - Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska |
---|
Data wytworzenia: | 18.02.2021 |
---|
Godzina wytworzenia: | 12:04 |
---|
Podmiot udostępniający: | Województwo Opolskie |
---|